Istria latem

Oprócz lazurowego morza w Vrsarze

Oprócz lazurowego morza, słońca i wielu działań oferowanych w Istrii, należy odnotować jakość produktów lokalnych. Mówię tu o winie, oliwie i zaskakująco truflach!

Z mojej strony nigdy nie miałem okazję spróbować trufli przed, więc zacząłem z dużo ciekawości w Istrii! Są czarne trufle i białe trufle (w zależności od sezonu) i w stosunkowo dużych ilościach! W głębi lądu, wiele rodzin na żywo ze zbiorów trufli i byłem w stanie uczestniczyć w interesującym "Hunt trufli". To jest w pobliżu wsi Vrsar kliknij teraz, z "Natura Tartufi", że miałem okazję zostawić z psem w poszukiwaniu trufli, aby zobaczyć, jak to się dzieje. Dobrze ja był nie rozczarowany rezygnować ten Chód w ten lasy skoro ten pies ma przepłukać na zewnątrz nie mniej niż 3 Trufle w około pół godziny... Równie dobrze można powiedzieć, że istnieją rezerwy podziemne.

Psy są przeszkolone przez około 3 lata, zanim staną się dobrym łowcą trufli i często wyszukiwania odbywają się w nocy więcej spokoju i koncentracji dla psa. Po zebraniu, trufla jest przechowywana w lodówce przez około dziesięć dni.

Byłem zaskoczony, aby zobaczyć, jak bardzo lubię trufli. Byłem w stanie spróbować charakteru, w postaci mchu, w ser, oliwa... I to szczerze dobrze!

Tak więc, jeśli nigdy nie próbowałem trufli, Chorwacja jest dobrym miejscem do rozpoczęcia, ponieważ ceny są znacznie niższe niż w Polsce.

Wino i oliwa z oliwek są również doskonałe w Istrii i, ogólnie, jemy bardzo dobrze, z mięsem i rybami bardzo zróżnicowane... Zrób sobie przysługę!

 

© Copyright Morze latem